Vyrobte si kuželovú štiepačku dreva
Ako si vyrobiť kuželová štiepačka na palivové drevo.
 
Na stavbu kuželovej štiepačky potrebujete silnejší elektromotor, alebo slabší motor s prevodovkou. Pri každej štiepačke dreva záleží na výkone, čiže na sile elektromotora, ktorý poháňa samotnú štiepačku na drevo, či už je to hydraulická štiepačka na drevo, alebo kuželová štiepačka na drevo.

Výhodou kuželovej štiepačky na drevo je jej rýchlosť, bezúdržbovosť  a cena. Pokial máte doma k dispozícii elektromotor napríklad s výkonom 5,5kW / 1450 ot. a nejaký železný materiál na konštrukciu kuželovej štiepačky, tak vaša investícia bude už len za kvalitný závitový štiepací kužel. 

Vyrobenie kuželovej štiepačky, nieje moc náročná výroba, chce to len trošku pogoogliť na internete a popozerať fotografie a videá iných už zhotovených kuželových štiepačiek. Zručný domáci majster si takúto štiepačku dokáže vyrobyť za pár dní. Len treba dodržať pravidlá pri stavbe kuželovej štiepačky, ktoré sa dočítate TU.

Vzdialenosť štiepacieho kúžela od podložky.

Štiepací kužel by mal byť vzdialený od podložky 7 až 8 cm, je to kvôli bezpečnosti a aj lepšiemu výkonu vašej štiepačky. Tým že sa štiepací kužel zavrtáva do dreva v spodnej časti, štiepací kužel čelí menšiemu odporu. Je to ako keď napríklad kálate drevo klinmi, kde tiež kálate metrovicu od kraja a nie od stredu.